1_DSC6829 4_DSC8040 _DSC3339 _DSC3442 _Z1M1269 _Z1M5244 _Z1M5355

Resultat Holmträsk 9/7 2007

Domare Agneta Doverholt och Robert Dirksen

Whippet
1. Carry On Adidas 84,25 p. CERT BIF-1
2. Torshammarens Shira 83,75 p. CERT CHAMP
3. SLCCH NLCCH Hot Isle Great Gandalf 83,50 p.
4. Macawe Mint Julep 81,50 p. CERT
5. SLCCH Hot Isle Irish Influence 81,00 p.
6. Pencloe For Sure At Flic Flac 80,50 p. CERT
7. Air-Exhibit Irrezistible Izidor 80,25 p.
8. Play A While Solstaden 79,75 p.
9. Häradssvedens Bless 79,25 p.
10. Aaniston Mom Never Stops Talking 77,00 p.
11. Carmodey Coral Dawn 76,75 p.
12. Carry On Puma 76,25 p.
13. Foxys Näbbmus 75,25 p.
14. Air-Exhibit Handsome Hero 75,25 p.
15. Air-Exhibit Harmonious Heat 74,75 p.
16. SLCCH SVCH Torshammarens Bronja 72,75 p.
17. Belara Dark Fade 70,50 p.
18. Foxys Novacaine 70,00 p.
19. Shahnadir Orient Expressen 68,00 p.
20. Carry On Flamenco 67,00 p.
21. Aaniston Baby Jonesy Sit And Stay 67,00 p.
22. Carry On Flamingo 66,75 p.
23. Hot Isle Daughter of Darkness 65,50 p.
24. Amaklinjas Crazy Of Love 63,25 p.
25. Aaniston Mable A Ping Pong Table 62,75 p.
26. Trillik 55,75 p.
Air-Exhibit Joyjous Jaqimo 0 p.
Air-Exhibit Jumping Jack 0 p.
Hjortronblommans Just A Gigolo 0 p.
Idomic`s El Piero 0 p.
Undimoon Linus Van Plet 0 p.
Aanistom Mucking With The Horse Set 0 p.
Air-Exhibit Gorgeus Grace 0 p.
Amaklinjas Wings Of Love 0 p.
Belara Mama`s Pearl 0 p. (halt efter första loppet, startade ej i lopp 2)
Carry On Roxy 0 p.
Flodaskogens Ariel 0 p.
Hjortronblommans I Joke 0 p.
Hot Isle Hard Headed Woman 0 p.

Saluki
1. El-Ubaid`s Innana Imar 83,75 p. CERT BIF-2
2. SUCH Al-Dabaran Zale 77,25 p. CERT
3. SUCH Al-Shén Sihr Abjad 72,50 p.
4. ESTJW-06 Kirman Wariman 72,00 p.
5. SV-04 SUCH Khalils Kibriya 63,50 p.
6. Hisilomes Fonzie 61,50 p.
7. INTUCH NORDUCH DKUCH SLCCH Khalils L`irq Al Lulu 57,00 p.
8. SUCH NUCH SLCCH Khalils Liba Fo Lobie 56,25 p.
SUCH FINUCH EEUCH RUCH NUCH Al Wathba Thamir Abdul-Haqq 0 p.
Dioskury Nabil al Khalil 0 p. (skadad under pausen, startade ej lopp 2)
El-Ubaid`s Herakles 0 p.
Khalils Masree Schariar 0 p.
Algazara`s Bathseba 0 p.
Aziz Valei 0 p. (skadad i lopp 1)
Badavie Gayla 0 p.

Afghan
1. SLCCH Kultapiiskun Atmaca 75,25 p. BIF-3
INTUCH NORDUCH DKUCH EEUCH Awbari Between T`Sheets 0 p.
Punapaulan Valtti DISQ. 

Basenji
1. Senisfinx Imre 74,75 p. BIF-4
2. Senisfinx Jesabel 73,00 p.
Senjisfinx Kilombo 0 p.

Galgo Español
1. NORDUCH SLCCH NLCCH Royal Tramp`s Experiencia 72,75 p. BIF-R
2. SUCH Warlocks Son Seals 68,25 p. CERT CHAMP.

Azawakh
1. SUCH Amaharzounadu 70,5 p. CERT
2. Amayazounadu 66,75 p.